'Rap vládne světem ...přiznejme si to :P'

=> MC Marpo

Ota "Marpo" Petřina, narozen v roce 1985, s rapem začínal zhruba ve 13ti letech. Začínal asi jako každý nahráváním na magnetofon a mikrofon za pár korun a koncerty byly jen pro pár lidí. Marpo mezitím vydal 3 neoficiální cd v angličtině - Lyrical Heavy Weight, Verbal Expression Vol. 1 a Verbal Expression Vol. 2. O pár let později Marpo založil s Mc Wohnoutem, Oerem, Shareemem A Dj Paickem kapelu Charakter, která se v průběhu let zůžila na Marpa, Wohnouta a Dj Paicka.

V roce 2005 se Marpo seznámil s Gipsym z kapely Syndrom Snopp, který mu vyprodukoval desku "Původ Umění", které se prodalo okolo 1000 ks. Tato deska měla na svědomí také mediálně známý beef mezi Marpem a Indym. Na desce hostovali např: Outthere z New Jerzey, Gipsy, Hugo Toxxx a nebo Mc Wohnout. Půl roku po debutu byl Marpo pozván na největší rap battle v historii českého rapu na Rap Fight Vol. 1 o 50 000,- Czk, který Marpo vyhrál společně s Tafrobem a zároveň porazil Mcs jako jsou Phat, Čistychov a nebo Gipsy. Proběhlo druhé kolo a Marpo se účastnil finále Whos The King Final Rap Fight o 100 000,- Czk, kde Marpo s velkým předstihem zhruba o 150 hlasů zvítězil nad Tafrobem a Zverinou.

Zhruba 2 měsíce po finále Marpo vydal druhou desku "Marpokalypsa", kterou opět produkoval Gipsy a jeden track Outthere (NJ). Jako hosty si tentokrát Marpo pozval Outthere (NJ), Drift (NJ), Skandoe (CA) a Hard Targeta (FL) z Ameriky, Mc Wohnouta a Gipsyho z Čech a DZK ze Slovenska. Po vydání Marpokalypsy se skupina Charakter rozpadá a zůstává Marpo & Wohnout. Během turné Marpokalypsy, ke kterému si Marpo pozval americkou skupinu z Floridy Black Ops, jmenovitě Hard Target a Chief, nahrál Marpo, Black Ops a Wohnout mixtape s názvem Bang Vol.1. Mixtape vychází v únoru, kdy také Marpo vyhrává cenu Tv Óčka v kategorii hiphop za rok 2006. V dubnu Marpo podepisuju smlouvu s největším vydavatelstvím na světě Universal Music. Následuje turné k Bang Mixtapu opět s Black Ops a Wohnoutem, které doplnil finský producent Kfied a dohodla se spolupráce na nové desce.

Na podzim Marpo zakládá vlastní label Musiclovers pod kterým vydají svojí desku Hard Target (Karma Album), Mc Wohnout a v budoucnu jistě další jména. Na konci října Marpo vydává svojí 3 sólo desku Rapstar v hlavní produkci Kfieda a masterovanou Gipsym. Album se pokřtilo v Roxy v Praze a v roce 2008 následuje turné k desce a shows společně s DJem jménem Acme. DVD které je anoncované již nějaký čas, zatím nemá pevné datum vydaní záleží na Universal Music.