'Rap vládne světem ...přiznejme si to :P'

=>DISGRAFIX

Skupina Disgrafix vznikla roku 1997 a pochází z malého města Mikulova. Počáteční složení kapely bylo dvoučlenné.Tvořili ji mc El´Nino a Dj Chocolatic,kteří se objevili na debutovém albu kapely NašeVěc-Blázni jsou ti.V roce 1999 se přidal ke kapele další mc Alezzio také z Mikulova. První oficiálně vydanou věcí kapely byla, dnes již legendární skladba, Štvanci, která se objevila na velice úspěšné hudební kompilaci Lyrik Derby 2.
Ale už před touto skladbou Disgrafix objížděli celou Českou i Slovenskou republiku. Dj Chococolatic patřící mezi nejlepší party dj´s u nás objížděl a objíždí,kluby,festivaly v Čr a i Sr. Byl prvním českým a zatím i jediným Djem,který živě vystoupil (dvakrát) v rámci interwiev v populárním pořadu Tribe Vibes ve vídeňském rádiu FM 4.V tomto pořadu vystupovali např. Guru,Mobb Deep,Massive Töne,Azad,Dela Soul…. Následoval klip Štvanci, který byl vůbec prvním hip hopovým klipem v Čr, snad kromě kapely Chaozz a PSH.Klip si jen na internetu stáhlo přes 30 000 lidí.Diváci jej mohli shlédnout na České televizi a dalších hudebních pořadech,objevil se i v hitparádě na Čt1 a potkal se s úspěchem.Následoval singl, ale bohužel nespatřil světlo světa,vše bylo nahrané i zmixované,ale díky problémům s vydavatelem,se v lisovně zastavila deska na stole.Všechny skladby byly tím pádem dané na internet k volnému stažení.Na dvě skladby z nevydané desky byli natočeny klipy.A to Síla jména a Málo blízkých.Oba dva se opět objevili i na soukromých,komerčních,kabelových a veřejnoprávních kanálech.Znovu se potkali s ohlasem a popularitou i při veřejných projekcích na živých vystoupeních kapely.Klipy byli na točené z důvodu finančních,bylo to jednoznačně levnější než vydáni singlu na vlastní náklady.

DISGRAFIX

Celou historii kapely provází časté koncertování po celém Československu,Polsku(Katowice),Rakousku(festival ve Vídni).Dále se objevovvala na prestižních akcích jako jsou RIO DE RIVIERA,HIP HOP KEMP,URBAN REPUBLIC FESTIVAL,ORANGE HIP HOP FEST,Pálavské Vinobraní.Další koncerty byli ve vyhlášených klubech jako Fléda(několik dílů SCRATCH),palác Akropolis(Fundation…..),Barumba Olomouc(dnešní Belmondo),Roxy-Praha,Mír- Uherské Hradiště a mnoho dalších.Dále bylo seskupení Disgrafix pozváno na prestižní udílení cen časopisu Report Žebřík.Všechny koncerty byli vždy na vysoké úrovni a setkali se s velkým ohlasem ze strany publika.
El´nino se objevil na singlu skupiny DrealC crew(nynější Jay Diesel) Sou věci.Na track byl také natočen videoklip,dále se pak po požadani dj opia,obevuje na jeho solo cd v tracku elektro gheto kde ma sam svou pisen.
V roce 2006 začala kapela sbírat materiál na debutové album jménem Zakázané ovoce.Obsahuje 20 tracků včetně intra a jednoho skitu.Na track Numero Uno a byl natočen další,už čtvrtý videoklip, odprezentován a opět schválen publikem.Na albu se objevují hosté jako Dj Wich,Názov Stavby,Dj Lucco, Rytmus, Tafrob, Renzino (talentovaný RnB zpěvák a producent z Anglie), Dj Opia, Madalena Joao, Micheal(talentovaný, mladý zpěvák pocházející z brněnského rómského ghetta).Repertoár kapely je tématicky velice různorodý, nicméně se drží stylem i zvukem stále ulice.Jak říká sám El Nino,Disgrafix vrací rap do ulic.